TOP 3 viimase aja müüduimat sülearvutit!

Andri Koolme

notebooks.ee salong

Notebooks.ee salongis või veebipoes arvutivalikuga tutvudes võib sageli sõna otseses mõttes silme eest kirjuks minna, sest valikut on nii palju! Selleks, et oleks lihtsam orienteeruda, jagme siin postituses kolme viimasel ajal müüduimat sülearvutit.

Dell Latitude 7480

Dell Latitude 7480

Kuigi eelkäija Latitude E7470 läks paljudele ärikasutajatele korda, mõistis Dell lõpuks, et on vaja mingit uuendust. Mõeldud - tehtud! Uus Latitude 7480 on varasemast 6% väiksem, ja seda tänu tunduvalt kitsamale ekraaniäärisele. Delli kuulsa XPSi-seeria InfinityEdge raamiks seda veel nimetada ei saa, kuid ärikasutajatele (ja miks mitte ka tudengitele) on uus 7480 muutunud palju atraktiivsemaks.

Nagu uuematel Latitude'i mudelitel ikka, ei ole 7480 põhja all E-port dokkimisühendusi, sest nüüd käib dokkimine läbi USB-C liidese, milleks tuleb kasutada Dell WD15 dokkimisjaama, mis pole küll enam nii mugav, et saab arvuti lihtsalt doki peale asetada, kuid uus kaabliga dokkimine võimaldab doki näiteks laua alla kinnitada ning kaabel tuua laua peale, mis võimaldab märgatavalt ruumi säästa ja lauda puhtamana hoida.

Latitude 7480-il on pardal elementaarsed äriklassi omadused nagu väga mugav klaviatuur (saab vahetada ka näiteks EST asetuse vastu), ID-kaardi lugeja (juba vaikimisi olemas), Windows 10 Pro opsüsteem, Full HD puuteekraan ning teoorias väikse ja lahjana tunduv 4-elemendiga 60Wh aku, mis kestab Notebookchecki andmetel veebis sirvides täpselt 11 tundi ja 59 minutit. Lisavarustuse hulka kuulub liikvel olles töötamist hõlbustav 4G modem, WD15 dokk ning näiteks Eesti või Skandinaavia asetusega klaviatuurid, mõistagi saab ka operatiivmälu ja SSD-d vahetada suurema vastu.

Dell XPS 13 & 15

Dell XPS 13


Tõsi, tegu on küll kahe erineva arvutiga, mida väliselt eristab ainult suurus. XPS 13 on 13,3-tollise ekraaniga ning XPS 15 esikülge ehib 15,6-tolline ekraan. Kui mitme aasta eest veel kõhklesime, kas XPS-id on ikka need, mida müüa tasuks, siis nüüd, kui oleme müünud neid sadade kaupa ja nõudlus on nii suur, et kõik letid ja laoriiulid on XPSidest tühjaks saanud, tuleb tõdeda, et XPS 13 ja XPS 15 on eraklientide seas kõige populaarsemad sülearvutid.

Mis aga on XPSidele nii hea nime teinud? Selleks on kahtlemata nende disain, kvaliteet, töökindlus ja võrdlemisi soodne hind. XPS 13 ja 15 on valmistaud peamiselt alumiiniumist ja süsinikkiust, siit-sealt leiab välksamisi ka plastikut, aga kokkuvõtvalt on need ehitatud justkui nagu tankid. Lisaks esineb nendega uskumatult vähe probleeme, need kestavad tänu vastupidavale korpusele ülihästi ning ekraaniäärised on praktiliselt olematud. Kellele aga tundub tavaline XPS 13 liiga igav, sellele saame uhkusega serveerida ka XPS 13 9365 mudelit, mis on nagu tava-XPS, aga hübriidversioonis ehk ekraani saab pöörata klaviatuuri taha. Neile, kellele jääb aga XPS 15-st puudu, pakume samas korpuses Precision 5520 mudelit, mis sobib hästi professionaalidele.

Lenovo ThinkPad T470s

Lenovo T470S

ThinkPad T470s on arvuti, milles käivad käsikäes konservatiivne (ja aegumatu) ThinkPad-i disain, suuerepärane töökindlus ning kõik äriklassi lisad, millest kõik - alates kontorirottidest ja lõpetades firmajuhtidega - kasu saavad. T470s-il eelmise T460s-i ees muid uuendusi polegi kui USB-C pesa lisandumine ning 7. generatsiooni protsessorid välja arvata, nii et T460s-i olemasolul ei pea kohe uut mudelit ostma tormama, kuid mõne vanema, näiteks T450s korral oleks erinevus palju märgatavam.

Autorist
Andri Koolme