You're currently on:

Lenovo ThinkPad T470s - i5, SSD, FullHD

Lenovo ThinkPad T470s - i5, SSD, FullHD

Saada sõbrale

Saadavus: Ei ole laos


või

Keskmine hind mujal: 1 490,00 €

Hind meil (sis. 20% KM): 1 080,00 €

Üldine tootekirjeldus

Lenovo ThinkPad T470s


Kohati läheb piir ühe tootja erinevate mudelite vahel nii häguseks, et ei tea, kust üks lõppeb ja teine algab. Lenovo on olnud traditsiooniliselt "must kast" ja võhikul on raske taibata, kui vana sülearvutiga ta parajasti silmitsi seisab - kas tegu on paari aasta vanuse mudeli või eelmise kümnendi inseneride meistriteosega. Thinkpad T470s puhul võib aga öelda, et see vahe on hoopis teistpidi nõnda uduseks läinud, et ei saa enam aru, kas vaatad Lenovo, Delli või HP toodangut. 


Ühest otsast eristub T470s oma eelkäijatest oluliselt - tegu on märksa saledama joone ja väiksemate gabariitidega kerega kui ükskõik mis muu minevikust tuntud Thinkpad. Oma vormilt ja kujult on lähim hoopistükkis X1 Carbon. Teiseltpoolt aga on kõigi kolme "suure" tippmudelid äravahetamiseni sarnased - kui logod katta, oleks üsna raske eristada Lenovo Thinkpad T470s vs Dell Latitude 7480 vs HP Elitebook 840 G4. Kas see aga ei võiks kõneleda sellest, et ka sülearvutite puhul on leitud kuldlõige? Jumalik proportsioon tundub sülearvutite puhul olevat 14-tollise ekraanisuurusega, alla 1,5 kg kaaluv ja suletud kaanega kuni 2 cm kõrgune. 


Kõik kolm täpselt sellised ongi ning kui välimus ja koostekvaliteet on üks asi, siis ka sisult ehk võimekuselt ja lisavõimalustelt pakuvad kõik kolm seda, mida nõudlik ärikasutaja vajab ja ootab.


Klaviatuurid on alati olnud Thinkpadide tugevus nr 1 ja nendel tippimisel sõnad sõrmeotstest suisa lendavad. Klaviatuuriasetuse valik on üsna laialdane - USA asetusega, Hispaania asetusega, SWE asetusega ja päris kohalik EST asetusega klaviatuuri võimalus. Puuteplaadiga on Lenovo vaeva näinud ja isegi kõige tulisemad TrackPointi fännid peavad tunnistama, et kaasaegse touchpadiga saab asjad kiiremini ja hõlpsamalt tehtud. Kõige kvaliteetsemad ekraanid jõudsid esimesena 14-tollistele sülearvutitele ja T470s 1920x1080 FullHD on just selline kõrge kontrastsuse, laiade vaatenurkade ja lopsakate värvidega IPS paneel


Igasuguse info mahalugemiseks ja väljutamiseks on 14-tollistes korpustes ruumi just parajalt, et mahutada ära mälukaardilugeja, ID-kaardi lugeja, sõrmejäljelugeja ning liigutada infot väliste seadmete vahel LAN-kaabli, USB-C ThunderBolt ja HDMI vahendusel. Alatise internetiühenduse kindlustab soovijatele 4G WWAN internetimodemi võimalus. Kellel neist liidestest väheks jääb, võib juurde soetada Thinkpad Pro või Ultra Dock dokkimisseadme, kus on veel käputäis USB pesasid ja monitoriväljundeid lisaks. 


Tootjad kasutavad tihti mõistet "tööpäevane akuiga", kus laetud akuga positsioonilt lahkudes ei peaks terve tööpäeva kestuse jooksul laadimise pärast muretsema ja kuigi selle püüdmine on veel helesinine unistus, on Thinkpadid tavaliselt kõige lähemal selle saavutamisele. Tööl ja tööl on muidugi vahe, aga 6. generatsiooni I-seeria protsessorite ja ca 50Wh mahtuvusega aku toel võimaldab korralik 14-tolline äriklassi sülearvuti WiFi võrgus ca 6-tunnist juhtmeta kasutusaega


T470s toetab laia läbilaskevõimega PCI-Express NVMe ühendusega SSD välkmälukettaid, millest kiireimad mudelid annavad traditsioonilise SSD-ga võrreldes kuni 5x kiirema lugemis- ja kirjutamiskiiruse, mehhaanilisest kõvakettast aga suisa 20x kärmema reageeringu. 


Mis aga eristab Thinkpad T470s-i nii tihedas rebimises oma nõnda sarnaste konkurentide ees? T470s suudab seatud kõrget latti nimelt ületada - on konkurentidest gabariitidelt väiksem, kaalult kergem, ehituslikult kvaliteetsem, liidestelt kiirem ja müratasemelt vaiksem


Kokkuvõtvalt võib öelda, et T470s näol saab stiilses X1 Carboni keres täisväärtusliku äriklassi sülearvuti, koos kõigi lisadega, mida tavaliselt harjutud nägema ca 2 kg kaaluvates jurakates. Kellel konkreetset margieelistust pole, võiks leida, et just Thinkpad T470s on hetkel KÕIGE parem äriklassi sülearvuti üldse. 


Info:
Lenovo
Notebookcheck

Arvuti konfiguratsioon

Seisukord Uus
Tootja Lenovo
Värv Must
Protsessor Intel® Core™ i5-6300U Processor (3M Cache, up to 3.00 GHz)
RAM 8GB DDR4 2133MHz
Kõvaketas 256GB SSD m.2
Ekraan 14" 1920x1080 FHD LED IPS (Anti-Glare)
Videokaart Intel® HD Graphics 520
CD/DVD seade puudub
Traadita ühendus WiFi + Bluetooth®
Liidesed 3x USB 3.0, 1 x USB Type-C Thunderbolt 3, 10/100/1000 LAN, HDMI, memory card reader, docking option, fingerprint reader, webcam
Operatsioonisüsteem Windows 10 Pro 64bit
Klaviatuur taustvalgusega
Aku 3-cell + 3-cell
Kaal 1,3
Lisad Ei
Garantii 3a Lenovo